Llojet e kafe pije

Në vijim janë lloje të pijeve kafe të llojeve të ndryshme që një kafe mund përgatit duke përdorur strategji kafe-marrjes kafeinë:

I mbytur: Kjo është një frazë që praktikisht nënkupton 'mbytur'. Kjo është shpjegimi i një e shtënë e kafe e ofruar në mënyrë të pavarur që më vonë është derdhur mbi informacionin e IceCream vanilje ose krye Gelato-së. Ky koktej është shërbyer zakonisht në një gotë të shpejtë pije dhe kjo është një preferuar shkretëtirë që ishte gjerman. Parapëlqyer Affogatos përmbajë Vanilla Affogato, Mocha u mbytën, Peppermint dhe u mbytën.

Amerikan: gjithashtu referohet si “Gjatë” ose ” E zezë ” dhe i bërë nga diluting 1-2 Imazhet e kafeinë me hot-ujë në mënyrë që të vlerësohet cilësisë, konsistenca dhe physique e një kafe pikoj Kombëtare të stilit. Tha të ndodhë që të jetë shpikur fillimisht si një lloj-i fyerje holluar.

Babycino: Një kapuçin formuar pije shërbeu në një kafene upmarket në mënyrë tipike për fëmijët. Ajo i mbuluar me shkumë dhe përfshin qumësht të ngrohtë në një gotë të vogël. Asnjë thelbi kafe ekspres është shtuar.

I shkurtër: Një term që në italisht do të thotë i kufizuar dhe mund të përdoret për të shpjeguar një pije kafe ekspres krijuar duke përdorur një gjysmë-dhe- gjysmë krem – qumësht në vend të qumështit të plotë yndyrë

Kafe’ Të ftohtë: Ftohur, kafe ëmbël ofruar në një gotë që është i madh, Shpesh oniks.

Caffe Latte: Një përvojë ekspres. Qumësht steamed kohët e fundit pa shkumë të mbështetur në një gotë që ishte i madh me një mundësi të ekspres ekspres.

Kafe moka: një shumëllojshmëri e shurup karamele, si dhe një mundësi e ekspres, mbuluar me qumësht steamed së bashku me një mbulesë prej mikro-shkumë. Përfunduar me një përhapje të karamele.

Kapuçin Chiaro: (Ngjyhet AKA ose kapuçin Gentle): Kapuçin përgatitur me qumësht të rritur se sa i zakonshëm.

I errët: (Thata AKA or Dark) Kapuçin organizoi me më pak se sa i rregullt qumështit.

Kapuçin: "Asnjë": Një motorino zemër ditë '. Steamed qumësht foamed kadifeje shtuar mbi një e shtënë (1) i ekstraktit ekspres naftës së krijuar nga 12gm e fasule rishtas nëntokësore prodhimin 38ml e substancës. Duke krem ​​ëmbëlsirash me shkumë, si dhe një pluhur i pluhurit karamele përfunduar. Vitrified qeramike turi.