Llojet popullarizuara të kafe

Për më shumë se një mijë vjet, njerëzimi ka qenë mastering artin e-sipping dhe krijimin e kafe. Në Herder parë dhi që është besohet të ketë filluar valle së bashku me krijesat e tij pas konsumojnë fruta mistike kuqe, në drejtim të udhëtarëve të kohës moderne duke përjetuar një wake up turi prej java, fasule mrekullueshme është duke u bërë në mënyrë të barabartë një kërkesë Addictive së bashku me një adresë të këndshme.

Këtu është një vështrim në tetë të caffeine popullore vetëm se si të vlerësojmë ato, dhe produktet e ofruara në shumicën e shtëpive dallues kafe.

Për fat të mirë për amerikanët, fasule më të mëdha planetis të vërtetë janë lehtësisht në dispozicion më poshtë dhe planifikimi kafe po bëhet një art. Jo më tej i kënaqur me gargarë që dorëzuar për kafeinë, Dashuruar java janë ngatërresë me një shumëllojshmëri të versionet e pije të preferuar zgjerimin.

Kafe

Kafeina është vetëm një kafe e fuqishme e zezë e prodhuar nga duke e bërë ujin përmes zbehtë-dolli coffees aromatik në pamëshirshme brenda një makinë ekspres. Një kafe brewed siç duhet mund të ketë një rëndë, ari-brown Crema (shkumë) nga shikimi i parë. Sheqer ju të përfshijë mund të lëvizin në shikim të parë për të marrë një pjesë të vogël të momente para se gradualisht shkojnë drejt bazës kur Crema është e madhe.

Ashtu si për të përmbajë atë: Kafeina duhet të merren të dy në vetvete ose të paturit e një lugë çaji të vogël të sheqerit. Duke pasur atë “i shkurtër” nënkupton se ajo është e rrjedhimisht më të fokusuar dhe ka ujë, dhe “i zgjeruar” alternativ përdor ujë dhe bën si i dobët.

Kafeina mund të jetë baza për të marrë një përzgjedhje të gjerë të produkteve kafe specialiteti, si kapuçin, por shumë entuziastë dhe purists insistojnë se duke futur diçka (përveç pak prej sheqerit) është blasfemi, të ngjashme me Uiski tifozët kombinuar malt e tyre individuale me Coke.

Ofroni asaj një perspektivë: Futja e një pikël qumësht steamed prodhon një makiato ekspres (“i ndotur” tregon me njolla apo i caktuar). Kryesor një kafe ekspres ndihmon atë të jetë një Panna con ekspres. Kafeina e saktë (që do të thotë “korrigjohen”) është krijuar me shtimin e një dash e Grappa, konjak ose sambuca.

Kapuçin

Ashtu si për të përmbajë atë: Kjo është tipike për të përhapur shkumë juaj kapuçin të paturit e një pak çokollata integruar ose pluhur kakao.

Kjo pije shumë të popullarizuara kafeina është kthyer në një zgjedhje që në të vërtetë më tipike e dyqaneve pjesë kafe arinjve (ose atleast një model të saj). Një kapuçin e vërtetë është vetëm një përzierje e shkumë qumështi dhe pjesë të ngjashme ekspres qumësht. Kjo pije e mrekullueshme, nëse krijuar pikërisht, mund të rritet si një trajtojnë duke përdorur pasurinë dhe llojet e saj të ndërlikuar.

Ofroni asaj një perspektivë: kërkuar kufirin tuaj “i errët” (jo) do të thotë që ju do të donte më pak qumësht se normale, ndërsa “qartë” (ndriçim) tregon se ju do të donte më shumë. Një pije e shkëlqyer verë kapuçin e nxehtë e bën, bashku me ka a “i hollë” kapuçin krijuar me nonfat ose qumësht i skremuar.

Amerikan

Ashtu si për të përmbajë atë: Disa preferojnë të konsumojnë atë, sepse ata mund kafe e tyre të rregullt, me / ose sheqer dhe qumështit, por entuziastë rekomandojnë mbajtjen e qumështit deri në një minimum për të marrë një nga më të shijes në kafeinë.

Një Americano është vetëm një e vetme-e shtënë e kafeinë vënë në një filxhan me ujë të nxehtë. Titulli konsiderohet të ketë filluar si një pak e një fyerje për amerikanët, që do të kur ajo u njoh me këtë aspekt të liqenit për të dobësuar kafeinë e tyre. Ajo ka qenë e zotëruar nga disa shtëpitë e kafe, megjithatë, dhe gjithashtu rezultati është kthyer në një kafe të pasur kafeinë e bazuar si ju jeni në gjendje të pini dhe të gëzojnë para se të shkojnë në fushën e futbollit dhe kërcen në Vespa tuaj.

Të sigurojë një kthesë në të: Americano nuk është marrë përgjithësisht të paturit e një kthesë, por duke pasur atë “i mbuluar me akull” eshte nje doreze superb ditën ngrohtë.

Caffe Latte

CAF-au Lait

Ashtu si për të përmbajë atë: Sheqer në shije, dhe kjo është gjithashtu ideale për të rënë. Të sigurojë një kthesë: Nuk merret përgjithësisht të paturit e një kthesë për atë.

Kjo pije standarde gjermane është e krahasueshme me një Latte përveç se kjo është bërë në një-1:1 përqindje me qumësht, me kafe brewed në vendin e caffeine. Është konsiderohet një lloj më të dobët të Latte.

Nuk është vetëm një Latte një e vetme-e shtënë e caffeine në tre fushat e qumështit.

Të sigurojë një kthesë: Nuk merret përgjithësisht të paturit e një kthesë për atë.

Ashtu si për të përmbajë atë: Sheqeri kapuçin tuaj të gjeni dhe të shijojnë botën fantastike e fundosjes. Snacks, sfungjer-lloj copa ëmbëlsirë si dhe furrë të pastër francez mund të ndryshojë kafeinë tuaj të drejtë në një mëngjes se në të vërtetë Nonna im (gjyshe) do të miratojnë.

CAF Mocha (Në chachino)

Kjo mund të jetë një kapuçin ose një Latte me pluhur apo çokollatë shurupit të përfshira. Nuk mund të ketë variacione të gjera në vetëm se si kjo me të vërtetë është e organizuar, prandaj kërkojmë nga kafe-shtëpinë tuaj para se të keni blerë si ata janë duke bërë atë.

Karamel makiato

Kjo është një tjetër alternativë që është i organizuar në metodat e shumta nga shtëpi të ndryshme kafe. Teknika tipik është përzierja kafeinë karamel dhe qumësht foamed, ndërsa disa të përdorimit steamed qumësht. Shpesh, vanilje është i përfshirë me jap aromë shtesë.

Të sigurojë një perspektivë: Drizzled me salcë, qartë për atë. Kjo pije jashtëzakonisht Addictive dëshiron asgjë për të krijuar atë një njohuri ekspres.

Ashtu si për të përmbajë atë: si ajo mund të jetë e bukur të mjaftueshme ASIS ju mund të përfshijnë sheqer, por aromë ai së pari.

Ashtu si për të përmbajë atë: Like tuaj ” limit,” ajo mund të jetë në krye me ju me çokollatë ose pluhur kakao.

Të sigurojë një perspektivë: Garniturë me krem ​​ndaj saj.

Lëngshme më i mirë

Në radhë të qëndruar në-line ose duke pritur në një makinë përmes për të marrë një linjë të prodhimit të bërë kafe a la “dyfishtë të dyfishtë” përzgjedhje, pse nuk e keni trajtuar veten me njohuri madhështore kafeje dhe një më të dashur?